«ПЛАНЕТАРІУМ» львів`янина Романа Романишина презентують в галереї “Триптих АРТ”
У середу, 30 листопада, Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представить персональну виставку графіки Романа Романишина (Львів) «ПЛАНЕТАРІУМ». В експозиції презентовані офорти художника. Вернісаж о 18.00 за адресою: вул. Десятинна, 13. Виставка триватиме з 1 по 13 грудня.
Будь-який художній твір – результат внутрішнього діалогу, дискусії між кількома власними творчими інкарнаціями, часом протилежними втіленнями власного «Я». Інколи – результат гри, коли ти граєш білими і чорними одночасно і почергово. Без пріоритетів ні чорним, ні білим.
Але передовсім потрібно створити свій власний простір, свій космос. Зі своїми власними галактиками, своїми гравітаційними законами і орбітами. Своїми кометами і сузір’ями. Себто, потрібен власний «ПЛАНЕТАРІУМ».
Дві головні фігури мого ПЛАНЕТАРІУМУ: трикутник і коло ( в тривимірному випадку – піраміда і куля як символи комети і планети).
Трикутник як альфа – початкова фігура з найменшою можливою кількістю кутів. Коло як омега – фігура з безмежною кількістю кутів.
Чотири головних сузір’я в сузір’ях мого ПЛАНЕТАРІУМУ, в гравітаційному полі яких відбуваються пошуки:
сузір’я ВОЇНА,
сузір’я МИСЛИВЦЯ,
сузір’я ПОЕТА,
сузір’я ФІЛОСОФА.
Два активні: ВОЇН і МИСЛИВЕЦЬ.
Два медитативні: ПОЕТ і ФІЛОСОФ.
Два з-під знаку ЯН: ВОЇН і МИСЛИВЕЦЬ.
І два з-під знаку ІНЬ: ПОЕТ і ФІЛОСОФ.
Два векторно зліва направо із заходу на схід: ВОЇН і МИСЛИВЕЦЬ.
І два справа ліворуч зі сходу на захід: ПОЕТ і ФІЛОСОФ.
RR
На поверхні та поза нею відбитки Романа Романишина гармонійно співіснують з папером, на якому вони надруковані. Глибоко протравлені, друковані в техніках акватинти та мецо-тинто пластини створюють на папері неперевершені образи. Поверхня відбитка «посічена» рубцями фарби ніби шкіра живої істоти, мережана численними кров’яними судинками. Часом таке щільне накопичення фарби нагадує рапаву шкіру. Поверхня є настільки відчутною, що навіть незрячий може прочитати образ, лише торкнувшись до відбитка. Нашарування фарби є таким густим, що за рік після друку все ще відчувається запах її висихання. Художник дарує нам тонке відчуття поверхні — торжество дотику. РР «танцює» між процесами оберненої перспективи та перехресного збагачення робіт. Він — концептуально швидкий і чуттєвий розум. Його роботи вражаючі, живі, вишукані та мудрі.
Генрі Кляйн,
магістр образотворчого мистецтва, професор (Лос Анджелес)
Роман Романишин народився 13.07.1957 в Україні.
Освіта: Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва ім. І. Труша, Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва.
Живе та працює у Львові.
У творчому доробку митця понад 60 персональних виставок та участь у понад 100 міжнародних та групових виставках в Україні, Польщі, Словаччині, Литві, Болгарії, Німеччині, Італії, Іспанії, Великобританії, Швейцарії, Бельґії, Нідерландах, Швеції, Норвеґії, Росії, США, Канаді, Японії, Кореї.
Нагороди:
– Щорічна міжнародна виставка мінідруку, Напа, США – спеціальна премія та грошова нагорода;
– Міжнародна виставка мінідруку, Кадакес, Барселона, Іспанія – нагорода переможця;
– 9-е Міжнародне бієнале мінідруку, Сеул, Корея – призова нагорода;
– Осінній салон «Високий Замок – 97», Львів, Україна – нагорода за перше місце в номінації графіки;
– Міжнародна мистецька виставка «Карпатський хребет», – диплом за здобуте перше місце;
– IV міжнародне бієнале живопису карпатського єврорегіону, – спеціальна нагорода мера міста Тарнува;
– І бієнале графіки, Санкт-Петербург, Росія, – нагорода в номінації “Малі графічні форми” (спільна робота з О. Денисенком та К. Калиновичем);
– Міжнародне трієнале живопису карпатського єврорегіону «Срібний квадрат», Перемишль, Польща, – Словацька національна нагорода;
– Балканське квадринале малярства «Міфи та легенди мого народу» – призова нагорода;
– Міжнародне трієнале живопису карпатського єврорегіону «Срібний квадрат», Перемишль, Польща, – Словацька національна нагорода.