Національний музей у Львові презентує виставку українських скульпторів
З 4 лютого по 8 березня 2016 року в стінах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться виставка шести провідних скульпторів України старшого й середнього покоління. Проект об`єднав учасників з різних регіонів країни: Петра Антипа (Горлівка/Київ), Олександра Дяченка (Київ), Олега Капустяка й Василя Ярича (Львів), а також Володимира Кочмаря та Валерія Пирогова (Харків).
Ідея проведення спільної скульптурної виставки поза межами української столиці вже давно назрівала. Остаточно вона сформувалася завдяки Володимирові Кочмарю та Олегові Капустяку. За втілення в життя даного проекту взявся Василь Ярич.
Репрезентуючи скульптуру порубіжжя століть, й навіть тисячоліть, художній доробок зазначених мистців й їхніх сучасників-колег заповнює величезну прогалину, що утворилася у вітчизняному мистецтві пластики за період панування в ньому соцреалізму. Прагнення долучитися до світової художньої традиції втілилося в їхній творчості у реставрації вже усталених модерністських ідейних та естетичних цінностей.
![Petro-Antyp.-The-Giants-Head.-2010.-Concrete.-130-h-75-h-85-cm.-Petro-Antip.-Golova-veletnya.-2010.-SHt.-kamin.-130-h-75-h-85-sm](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/01/Petro-Antyp.-The-Giants-Head.-2010.-Concrete.-130-h-75-h-85-cm.-Petro-Antip.-Golova-veletnya.-2010.-SHt.-kamin.-130-h-75-h-85-sm-1.jpg?resize=640%2C427&ssl=1)
Залишаючись у межах традиційного пластичного й образно-композиційного мислення, вони повернули українській скульптурі «людське» обличчя. Ідеї героїзації будівників комунізму та революційних діячів, що панувала в радянському мистецтві, вони протиставили власну концепцію взаємодії людини та світу. Зазначені скульптори також були одними з перших, хто наприкінці ХХ – початку ХХІ століття відкривав національну самобутність української пластичної традиції. Цей процес був обумовлений зверненням вітчизняних художників до ідеопластичного мистецтва трипільської й степових культур, що свого часу виникли на українських теренах.
![Perevernutij-gorshhik.-SHamot-h-115-sm-1989-r.](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/01/Perevernutij-gorshhik.-SHamot-h-115-sm-1989-r.-1.jpg?resize=640%2C867&ssl=1)
Попри індивідуальну специфіку творчої манери кожного із шести представлених на львівській виставці скульпторів, варто відзначити їхній спільний внесок в зміну світоглядних і художніх орієнтирів української скульптури межі тисячоліть. Відійшовши від засад соцреалізму, їм вдалося не лише оновити національну пластичну традицію, а й закласти основу для її подальшого розвитку.
Відкриття виставки в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться 4 лютого о 16.00 за адресою: пр. Свободи, 20.
![Oleg-Kapustyak.-Steps.-2015.-Granite.-H-180-cm.-Oleg-Kapustyak.-Kroki.-2015.-Granit.-H-180-sm](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/01/Oleg-Kapustyak.-Steps.-2015.-Granite.-H-180-cm.-Oleg-Kapustyak.-Kroki.-2015.-Granit.-H-180-sm-1.jpg?resize=640%2C886&ssl=1)
![Volodymyr-Kochmar.-Baron-Munchausen.-2014.-Bronze.-70-H-50-H-35-cm.-Volodimir-Kochmar.-Baron-Myunhgauzen.-2014.-Bronza.-70-H-50-H-35-sm](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/01/Volodymyr-Kochmar.-Baron-Munchausen.-2014.-Bronze.-70-H-50-H-35-cm.-Volodimir-Kochmar.-Baron-Myunhgauzen.-2014.-Bronza.-70-H-50-H-35-sm-1.jpg?resize=640%2C623&ssl=1)
![Valerii-Pyrohov.-19th-Century.-2006.-Wood.-N-210-cm.-Valerij-Pirogov.-HIH-stolittya.-2006.-Derevo.-N-210-sm-2](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/01/Valerii-Pyrohov.-19th-Century.-2006.-Wood.-N-210-cm.-Valerij-Pirogov.-HIH-stolittya.-2006.-Derevo.-N-210-sm-2-1.jpg?resize=640%2C853&ssl=1)
![Vasyl-Yarych.-Couple.-2009.-Bronze-stone.-69-h-60-h-50-cm.-Vasil-YArich.-Dvoye.-2009.-Bronza-kamin.-69-h-60-h-50-sm](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/01/Vasyl-Yarych.-Couple.-2009.-Bronze-stone.-69-h-60-h-50-cm.-Vasil-YArich.-Dvoye.-2009.-Bronza-kamin.-69-h-60-h-50-sm-1.jpg?resize=640%2C962&ssl=1)