Осінь у Львові почнеться з Тижня актуального мистецтва

Як зазначено на сайті мистецького об’єднання «Дзиґа», з 1 по 11  вересня 2016 року у Львові відбудеться знакова подія сучасного українського мистецтва – бієнале Тиждень актуального мистецтва.

У програмі ТИЖНЯ: авторські та кураторські проекти, перфоманси, інсталяції, об’єкти, лекції, дискусії, майстер-класи. У бієнале візьмуть участь більше тридцяти митців з України, Польщі, Білорусії, Чехії, Німеччини, Великобританії та Ізраїлю.

tam_15_1

Важливою подією цьогорічного ТИЖНЯ буде кураторський проект «Частини тіла». Він стане своєрідною львівською презентацією трієнале сучасного мистецтва «Український зріз. Перетворення», яке масштабно представило українське мистецтво у Вроцлаві – цьогорічній  європейській столиці культури. У «Частинах тіла» поєднані твори десяти авторів з різних регіонів України: Юрка Вовкогона, Діми Ерліха, Костянтина Зоркіна,  Володимира Кауфмана, Наталі Лісової, Сергія Петлюка, Сергія Радкевича, Володимира Стецьковича, Геннадія  Чернеги та Володимира Топія.

«Український зріз» також буде представлений малярським проектом «Ворог» автора MICRO CUTS, котрий успішно дебютував у Вроцлаві.

Вперше у Львові під час ТИЖНЯ буде експонуватись медіа-інсталяція «В мистецтві мрії стають дійсністю» неординарної та епатажної польської мисткині Катажини Козири. У цьому проекті вона застосовує різні форми візуального мистецтва, музику та перфоманс. Куратор львівської версії проекту – Вальдемар Татарчук.

Цьогорічні «Дні мистецтва перформансу у Львові» проходитимуть із 6 по 11 вересня. Упродовж ДНІВ перфоманси творитимуть як досвідчені, так і молоді художники. Серед них: Ані Зур, Ярина Шумська, Ярослав Футимський, Антон Саєнко, Володимир Топій, Моті Мізрахі, Ернесто Леві, Тамар Рабан, Їржі Сурувка,  Януш Балдиґа, Костянтин Мужев, Маріта Бульманн.

Невід’ємною частиною ДНІВ є Школа перформансу. Навчання у ШКОЛІ проводитиметься за програмами під керівництвом досвідченої перфомерки Денис Блакер з Великобританії та польських митців Вальдемара Татарчука та Януша Балдиґи. Навчання у ШКОЛІ є  безкоштовним, адже її завдання – формувати нову генерацію українських перфомерів. До ШКОЛИ можна зголоситись за адресою dzygainfo@gmail.com.

Також у програмі ДНІВ передбачаються лекції та презентації проектів Януша Балдиґи, Катажини Козири, Маріти Бульманн, Їржі Сурувки.

Серед проектів ТИЖНЯ будуть представлені твори, об’єднані назвою LEMinarium  ̶  фестивалю, що незабаром постане у Львові.  LEMinarium̶  мультижанровий простір актуальної культури, тісно пов’язаний з креативним  дослідженням  постаті  видатного львівського літератора і філософа Станіслава Лема. У пілотному проекті візьмуть участь українські митці Михайло Барабаш, Тереза Барабаш, Володимир Кауфман, Антон Лапов, Сергій Петлюк, Сергій Савченко, Констянтин Смолянінов та  художники з Польщі Славомір Собчак, Даніель Конюш і Куба Ясікєвіч.

Центром подій бієнале буде галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська,35).

Основні локації  ТИЖНЯ: Палац мистецтв (вул. Коперника, 17), «Гостинний дім» при Духовно-культурному центрі «Архистратиг» (вул. Винниченка, 20а) та простір міста.

Куратором ТИЖНЯ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА є культовий львівський художник Володимир Кауфман.

Арт-директор – Ліда Савченко-Дуда.

Вхід на експозиції у день відкриття та на всі перфоманси – вільний

Довідка: ТИЖДЕНЬ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА – це великий проект contemporary-art, що збирає на одній території митців різних країн та поколінь із усіма прогнозованими та несподіваними наслідками. Стартувавши у 2008 році, став одним з небагатьох регулярних майданчиків для розвитку сучасного (актуального) мистецтва в Україні. Фестиваль є важливим місцем художнього вислову як для вже знаних, так і для мало відомих митців. У  ТИЖНІ взяло участь близько 400 митців із Польщі, США, Канади, Ізраїлю, Великобританії, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австрії, Нідерландів, Росії, Білорусії, Литви та України.

Організатори: Інститут Актуального Мистецтва, Мистецьке об’єднання «Дзиґа»

Контакт: (095) 260 03 27  dzygainfo@gmail.com

Сторінка ТИЖНЯ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА: www.dzyga.com/tam

коментувати у Facebook

Ваш коментар:

%d bloggers like this: