Візуальна програма ГогольFest 2016: Burn, Babylon, арт-ярмарок «Продажне мистецтво» та спецпроект «Скульптурний цех: Химери при надії»
З 16 по 25 вересня в Києві проходитиме міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬФЕСТ. ВАВИЛОН. Всі локації фестивалю розташовані на Арт-заводі Платформа (вул. Біломорська, 1), який цього року виступає його партнером.
ГогольFest 2016, за словами його засновника Влада Троїцького, покликаний стати своєрідним «арт-путешествием в апокалипсис», яке дозволить пережити травму в ігровій формі. Тема фестивалю – міф про Вавилон, що дасть можливість осягнути його значення для нас сьогоднішніх і завдяки програванню негативних сценаріїв через мистецтво зняти з себе «печатку жертви».
Зокрема, за катарсис відвідувачів відповідатиме візуальна програма фестивалю: кураторський проект галериста Євгена Березницького Burn, Babylon, де візьмуть участь піонери відео-арту група AES+F (заснована в 1987 році). Зараз це одні з найвідоміших відео-художників у світі. У Burn, Babylon будуть представлені роботи відомого документаліста Бориса Михайлова, Віктора Сидоренка, Дмитра Кавсана, Флоріна Леоні та Сильвана Бауманна. Початок – 16 вересня о 20.00.
Організатори, слідуючи заявленій тематиці фестивалю, також обіцяють безпрецедентний арт-ярмарок, який має стати мішаниною з творів і персональних речей зірок сучасного українського мистецтва та робіт художників з Андріївського узвозу: «Продається все! 3 000 м2 укрсучарта всіх форм і жанрів!» Куратори проекту обіцяють здивувати сюрпризами від Жанни Кадирової, Владислава Шерешевського, Олега Тістола, Романа Мініна і багатьох інших.
16 вересня, в день відкриття, на глядачів чекає перформанс від спецпроекту «Скульптурний цех: Химери при надії» – це палаюча двометрова керамічна скульптура ідола під акомпанемент 50 етнічних барабанів. Початок о 22.00. Вхід безкоштовний.
![Куратор спецпроекту "Скульптурний цех: Химери при надії" Катерина Підгайна](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/7-1.jpg?resize=640%2C534&ssl=1)
Куратор «Скульптурного цеху: Химери при надії» Катерина Підгайна коментує свій проект наступним чином: «Мы углубляемся в идею Вавилона, именно поэтому поднимаем вопрос идолопоклонничества, религии, нездорового отношения к различным идеологиям. Авторы создают свои скульптуры именно для этого проекта. Это вообще редкий случай для Украины, когда скульптуры создаются под проект…»
![9](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/9.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
В рамках проекту було створено 15 скульптур з дерева, бетону та металу. Шістнадцята скульптура зі стрейч-плівки під назвою «Павутиння» буде тягнутися з третього поверху будівлі заводу аж до землі, уособлюючи ту незбагненну силу, яка впливає на кожну людину й примушує її в щось вірити або чомусь підкорюватись.
![Василь Татарський. Розмова. 2016. Залізо, електрозварка. 180 х 250 х 75 см](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/1.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
Серед учасників проекту – як вже добре знані скульптори Влад Волосенко, Василь Татарський, Костянтин Синицький, Оксана Левченя-Константиновська, так й не менш талановита молодь.
Так, одним з учасників проекту є скульптор Іван Підгайний, якому паралельно довелося опікуватися технічною частиною проекту: «Это не первое наше участие в Гогольfest. Мы начали наше сотрудничество в 2014 году… Ребята (організатори фестивалю – авт.), когда «заселились» на Арт-завод Платформа, пригласили поучаствовать и нас. Как учасникам нам предложили сделать какую-то одну скульптуру. Потом это переросло в достаточно большой проект, поскольку теперь у нас работает коллектив из 14 авторов, куратор и очень много людей, которые помогают это все организовать технически».
![Скульптор Іван Підгайний біля своєї роботи](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/10.jpg?resize=640%2C853&ssl=1)
Вже 16 вересня на території Арт-заводу Платформа має вирости скульптурний парк, який продовжить своє існування там в разі зацікавлення власників «Платформи» або стане частиною міського простору столиці.
![Костянтин Синицький. Прокатні метаморфози. 2016. Метал](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/5.jpg?resize=640%2C853&ssl=1)
Нагадуємо, що, окрім платних подій, на які необхідно купувати окремий квиток, більшість заходів фестивалю будуть доступні за звичайним вхідним квитком. Квиток на відкриття 16 вересня коштує 150 грн (120 грн за передпродажем).