Галерея «АВС-арт» запрошує на живописну виставку Володимира Харакоза
В київській галереї «АВС-арт» відбудеться відкриття персональної живописної виставки Володимира Харакоза. Виставка триватиме з 4 по 22 жовтня 2016 року.
![Крит. Ханья. Акрил, полотно. 80 х 80 см](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/Крит.-Ханья.-акр.полотно80х80.jpg?resize=640%2C642&ssl=1)
Маріупольський художник Володимир Харакоз представить в галереї «АВС-арт» добірку фігуративних робіт, написаних за останній творчий період. Минулого року кияни вже познайомилися в нашому виставковому просторі з абстракціями автора, котрий відомий і як живописець, і як графік. Ще тоді він захопив численних поціновувачів мистецтва своїми філософськими рефлексіями, в яких простір набуває метафізичних сенсів.
Натюрморти, архітектурні пейзажі, натюрморти на тлі пейзажів, – усі вони у творчості майстра відзначаються особливою ритмікою й архітектонікою, витонченим ліричним звучанням, тон якому задають свіжий вітер і південне сонце. «За містом – сад», «Романтика мандрів», «Подих моря», «З любов’ю. Крит», «Кафе в Будві», – вже самі назви робіт наче запрошують глядача в ідеальну мандрівку слідом за автором, полишивши рутинне коло й повсякденність із її стереотипами.
![Анталія. Античне місто. Полотно, акрил. 100 х 70 см](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/Харакоз-В.В.-Анталія.Античне-місто.-п.-акр.100х70.jpg?resize=640%2C914&ssl=1)
Живописні маршрути Володимира Харакоза пролягли від Чорного моря до Адріатики, від Фінської затоки й аж до Середземномор’я. На полотнах – ніби моментальні відбитки вражень, проте чітко вибудовані композиційно. Кожна лінія, штрих, фактура – не випадкові. Змістовні конструктивні форми у поєднанні з м’якими тонами пастельної гами створюють певну атмосферу географічної місцевості й водночас універсалізують її до певної формули.
Стає неважливо – де. Цікаво – як. Мозаїка з об’ємів і площин, різних планів і точок огляду запрошує у своє «задзеркалля», де таким увиразнено чітким проступає тутешній світ і загострюються почуття.
![Метелик. Полотно, акрил. 80 х 80 см](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/Метеликп.акр.80х80.jpg?resize=640%2C644&ssl=1)
«Я тяжію до традиційної живописної мови, до ясності, точності, до чогось від античного спадку, що впорядковує світ відповідно до людського модуля, де переважає екзистенційно-моральний критерій.
Піклуюсь про логічність змісту форми. Прагну до простого візуального висловлення й чистоти мови і, водночас, ловлю себе на суперечності зникомої оповіді. І в цьому разі моє візуальне висловлення не буде безсенсовим».
Володимир Харакоз
![З любов`ю, Крит. Полотно, акрил. 100 х 70 см](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/З-любов-ю.Критп.акр.100х70.jpg?resize=640%2C904&ssl=1)
Про автора
Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член мистецького об’єднання «Маріуполь-87». Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок. Лауреат Меморіалу Куїнджі (2007). Дипломант Всеукраїнської трієнале живопису (2013) й графіки (2015). Роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Франції, Італії, Греції, Фінляндії, Канади та США. Активіст грецького національного руху. Живе і працює в Маріуполі.
Відкриття виставки – 4 жовтня о 18 годині.
Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.
Виставка працює 4 – 22 жовтня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.
Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery