У Києві презентують ювілейну виставку екс-дончанина Сергія Пріня

У вівторок, 7-го лютого, галерея «АВС-арт» запрошує на ювілейну персональну виставку Сергія Пріня «Таке неодновимірне буття…». На виставці будуть представлені живописні та левкасні роботи, створені майстром за останній рік. Вернісаж – 7 лютого о 18 годині за адресою: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. Вхід вільний.

aHR0cHM6Ly9nYWxsZXJ5Lm1haWxjaGltcC5jb20vMzcxMDBjZWE2M2E3NGQ4MTMwYzY1MDdjNy9pbWFnZXMvZGYwYjBmZjUtYTA3Ny00ZDM0LTk3NGItYzk2N2RjZWRmZWJiLmpwZw

Яскраво-емоційний, психологічний і філософський світ живопису й левкасів художника створює особливий простір, населений непересічними образами, що не лишать глядача байдужим і не надаються до однозначного потлумачення.

Визначальна риса С.Пріня – його послідовне (за деякими винятками) ігнорування таких жанрів, як пейзаж, портрет, натюрморт. Більшість творів майстра – сюжетні композиції, що мають своєю змістовою серцевиною своєрідне віддзеркалення нашого не вельми радісного сьогодення. Це власний казковий світ, де неживі предмети наділені емоціями, здатні відчувати красу й потворність, сприймати чужий біль як власний. На окремих полотнах автор може бути іронічним, навіть в’їдливо-саркастичним: свідомо зіставляючи цінності вічні з удаваними, мистець мовби запрошує глядача до діалогу, дискусії, змушує задуматися над тим, як живемо й куди йдемо.

aHR0cHM6Ly9nYWxsZXJ5Lm1haWxjaGltcC5jb20vMzcxMDBjZWE2M2E3NGQ4MTMwYzY1MDdjNy9pbWFnZXMvMWJkMDVhOTktMDZlZS00ZDhjLWJhZDMtZDdjMDI2OTE0ZDI5LmpwZw

Поруч із темами міста, музики, світу «задзеркалля», втілених у формі своєрідних живописних казок-притч, у доробку художника значне місце посідає тематика релігійна. Звернення до біблійних і євангельських сюжетів – зовсім не данина моді. Живописні полотна-«ікони» в класичному розумінні цього терміна стали логічним продовженням центральної лінії творчості С.Пріня, котру можна визначити як філософське осмислення буття людини на землі, таких одвічних і неодновимірних понять, як мить і безкінечність, добро і зло, радість і горе, любов і ненависть. Кожен твір цієї тематики сам автор називає вільною копією певного традиційного іконописного сюжету. І робиться це для того, аби канонічно-строгий сюжет наповнити новим змістовим контекстом.

«Гідність художника – вміння бачити, нагороджувати казковою стороною будь-яку пересічну річ. Я намагаюся пустити персонажів у вільне плавання в закупореному акваріумі або безповітряній атмосфері застряглого на півдорозі ліфта. Рух як такий, безглузде кружляння-плавання і є головний сюжет цих картин. Мислення тут демонстративно антиісторичне: замість рухів до мети – самоусвідомлене обертання на місці, замість зв’язного сюжету – сценки, змонтовані за принципом циркового параду-алле», – Сергій Прінь.

aHR0cHM6Ly9nYWxsZXJ5Lm1haWxjaGltcC5jb20vMzcxMDBjZWE2M2E3NGQ4MTMwYzY1MDdjNy9pbWFnZXMvMWE0Y2Y2MjgtYjUwZC00MTZhLWJmMDYtM2M0YmY5NWIwODQ0LmpwZw

Про автора

Народився 1962 року в Донецьку. Закінчив Донецьке художнє училище (1990), Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Монументально-декоративне мистецтво» (1996). Із 2000 року – член НСХУ. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок із 1988 року. Живе і працює в Києві.

Виставка працює 7 – 25 лютого 2017 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка, за адресою: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

 

 

коментувати у Facebook

Ваш коментар:

%d bloggers like this: