«Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя»: виставка, що об’єднала три мистецькі родини

«Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя» – таку назву має передсвяткова виставка, яка відкриється 21 грудня у Музеї сучасного мистецтва України. Вернісаж виставки – о 18.00.

афіша

Музейний проект «Сімейні цінності – Родинні зв’язки» презентує яскравий калейдоскоп робіт, який порадує відвідувачів музею оригінальністю, майстерністю, кольорами, формами, настроєм…

Напередодні  різдвяно-новорічних свят назва виставки прийшла сама: три прізвища  з’єдналися в одну велику Мистецьку Родину: Корж, Радько та Трегубови. Виставка, ініційована Тарасом Коржем, присвячується батькам: Андрію Радьку, Василеві Коржу та Миколі Трегубову. А імена батьків чудовим образом співпали з циклом Різдвяних свят: вечорниці та ворожіння на Андрія, подарунки від Миколая, щедрівки на Василя…

РадькоВ.

Від Андрія…  Радько Володимир,  Корж-Радько Людмила, Радько Сергій, Радько Катерина.

Радько Володимир Андрійович (1951) – самобутній сучасний художник, його роботи відображають тонке сприйняття форми і простору та запрошують у світ нескінченної експресії.

корж-радько л., je suis ukrainienne I. 2015. дошка, левкас, автор. техн., 50х30

Корж-Радько Людмила Андріївна (1956) – вишукана та витончена творча манера художниці заспокоює, але примушує до роздумів. Роботи сяють теплом, вони легкі і прозорі, неначе подих вітру, але наповнені символізмом.

Радько Сергій Андрійович (1963) – художник-монументаліст за фахом і гончар за покликанням.  «Глина, коло, піч для мене – це поклик долі», – каже Сергій Радько.

Радько К

Радько Катерина Володимирівна (1974) – майстер-графік. Її роботи заворожують; вдивляючись в образи, відчуваєш їх магічний вплив, немов сам стаєш частиною неймовірного сюжету.

Від Миколи… Трегубов Микола, Трегубова Валентина, Трегубова Наталія, Трегубов Володимир.

Автопортрет Трегубов Н

Трегубов  Микола Семенович (1922 – 2007) та Трегубова Валентина Михайлівна (1926 – 2010). Творчість цього подружжя є зразком високого професіоналізму, тонкого художнього смаку та глибокого знання національних традицій, мистецтва й літератури. Працюючи на Коростенському фарфоровому заводі, вони зуміли створити свій унікальний, впізнаваний стиль. Їх вироби прикрашають колекції багатьох музеїв та приватних зібрань (роботи майстрів  https://www.facebook.com/tregubovi/?pnref=lhc).

Трегубова Наталія, декоративний таріль Мавка, покинута 1971 кобальт, підглазурний розпис, Д.34,5см.

Трегубова Наталія Миколаївна (1952) працює з різними матеріалами і в різних техніках, але усі її твори відрізняються своєрідністю і яскравістю.

Трегубов Володимир Миколайович (1957 – 2013) творив особливі і пронизливі образи, свій зачарований кольоровий світ.

Трегубов Володимир, Арлекін, 2007, мішана техніка, картон, 70х50,5см

Від Василя… Корж Богдан, Корж Леся, Корж Тарас.

Корж Богдан Васильович (1952) – автор понад двох тисяч творів в жанрах скульптурного портрету, медального мистецтва, скульптури малих форм, садово-паркової та монументальної скульптури. Його роботи прикрашають музеї України та інших країн світу. «Майстер форми, метафізик, який творить образи, народжені просторовим мисленням», – каже про митця мистецтвознавець Оксана Гаврош.

Корж Б. Біла королева. 2012, мармур, бронза. 32х16х12.

Корж Леся Богданівна (1979) – багатогранна і прекрасна мисткиня. Її роботи та матеріали, з якими вона працює, дуже різні, але кожний твір сповнений життєствердною силою.

Корж Тарас Богданович (1989) створює свій творчій простір, граючи кольорами, формами, лініями… Його абстракції ритмічні, вони чіпляють погляд й змушують вдивлятись в цей незвичний кольоровий світ.

Корж Тарас, Лабіринт, 2015, полотно, акрил, 100х75

Усе відбулося символічно і логічно зійшлося в часі та задумі. На родинній виставці представлено 11 авторів – великий діапазон їх творчих пошуків та художніх технік: живопис, графіка, акварель, скульптура, гончарство, батик, порцеляна. Попри розмаїття напрямків і творчої індивідуальності,  авторів  об’єднує високий професіоналізм та яскрава художня виразність.

Леся Корж, Острови на світанку, 2013 рік, полотно, олія, 6000Х5000

На вернісажі буде презентований родинний сайт http://www.artkorra.com, який дає можливість більш широко ознайомитися з творчістю митців, а також можна буде замовити книгу «Валентина и Николай Трегубовы».

Чудовою окрасою вечора стане музикальна частина офіційного відкриття виставки. Імпресіонізм та неоімпресіонізм в творчості Моріса Равеля, Клода Дебюсі, Павла Колпакова – це витонченість і емоційність, безмежний позитив. У виконанні Андрія Луньова і Варвари Турти, майстрів фортепіанного мистецтва, Равель і Дебюсі постають неперевершеними представниками імпресіонізму. Що стосується неоімпресіонізму, то критик Латунський стверджує, що саме фортепіанна творчість Колпакова є відкриттям ери цього напрямку в музиці.

Книга

Виставка триватиме з 21грудня 2017 р. по 11 лютого 2018 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

Адреса Музею: вул. Кирилівська, 41, м. Київ

Координатор проекту – Онищенко Тетяна

тел. +38(067) 250 51 17

Виставка "Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя"

Замовити книгу «Валентина и Николай Трегубовы» можна у Людмили Карпінській за тел.: +38 067 67  81 492 чи на сторінці FB https://www.facebook.com/tregubovi/?pnref=lhc

коментувати у Facebook

Ваш коментар:

%d bloggers like this: