Прогресивний іконопис: виставка “Колір. Тіло” львів`янина Данила Мовчана в Києві
10 травня в київській культурній лабораторії “Едукаторіум” відбудеться відкриття виставки львівського художника-іконописця Данила Мовчана “КОЛІР. ТІЛО”. Початок — о 19.00.
![Сотворення світу ІІ. 2018](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/05/sotworenna-switu-II-2018-30x32.jpg?resize=640%2C592&ssl=1)
Сьогодні львівська іконописна школа вирізняється самобутністю та прогресивністю, адже демонструє поєднання традицій українського сакрального мистецтва з сучасними тенденціями образотворчості. Чимало молодих львівських художників-іконописців нині є відомими не лише в Україні, а й за її межами, серед таких — Данило Мовчан.
![Купання. 2013](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/05/¦ЪTГ¦¬¦-¦-¦-TП-2013-boardgildingtempera-32x24.jpg?resize=640%2C848&ssl=1)
Розповідаючи про цього художника, відомий митець Роман Зілінко зауважує: “Головним джерелом натхнення для його творчості є українська середньовічна ікона, яку він добре пізнав, працюючи реставратором. Одночасно, не входячи в конфлікт із традицією, Данило старається бути художником актуальним і творити у контексті сучасного мистецтва для сучасної людини. Його ікони, як і інші роботи, відображають лаконізм і повернення до найпростішої форми та чистого, дзвінкого кольору. Він шукає образу досконалого — простого та зрозумілого через первісну Божу красу, без надмірних емоцій, напруги, непотрібних ліній та відтінків. Тільки гармонія”.
![Серафим 9. 2018](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/05/¦б¦¦TА¦-TД¦¬¦-9-2018-40x30.jpg?resize=640%2C852&ssl=1)
Сам художник зазначає, що стилістика ікони завжди спонукала його до нових ідей. На цьому ґрунті він будує власні композиції, де мінімальними засобами зображає те, що є для нього важливим.
Виставка триватиме до 23 травня 2018 року за адресою: вул. Рейтарська, 8Б.
Про автора
ДАНИЛО МОВЧАН
Народився у Львові в 1979 році. Навчався у Львівському коледжі декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша (1995–2000), у Львівській національній академії мистецтв (2000–2006). Займається іконописом, живописом і реставрацією. З 2012 року — член Української спілки іконописців. Твори зберігаються у церквах і приватних колекціях України, Польщі, Білорусії, Росії, Німеччини, Італії, Франції, Канади, США. Учасник понад 70 групових виставок і декількох міжнародних пленерів в Україні та за кордоном.