Виставка “Умовний спосіб”: віртуальні прагнення сучасного мистецтва
У київській галереї “Митець” презентували віртуальну експозицію сучасної скульптури “Умовний спосіб”. Виставка, що проходить у рамках масштабного проекту Volume Park, триватиме до 18 травня 2018 року за адресою: вул. Велика Васильківська, 12.
У своїх роботах відомі художники (Назар Білик, Олексій Золотарьов, Олександр Дяченко, Катерина Бучацька, Петро Гронський, Данило Шуміхін, Іван Підгайний, Аліса Забой) торкаються питання інституціонального розвитку української культури. Вони пропонують зануритись у світ віртуальної реальності, щоб мати змогу оцінити свої реальні можливості у безмежному світі поки що віртуальних прагнень.
“Віртуальний світ, який уже доступний сучасній людині, попри всі його суперечливі властивості дозволяє уникнути незручностей та обмежень звичної реальності. Тут кожен вносить щось своє у відбудову ідеального середовища, в якому теоретично було б комфортно співіснувати всім учасникам “будівництва”. Утопічність ситуації полягає в тому, що уявне втілення реальних потреб зменшує шанси на те, що їх коли-небудь буде реалізовано у дійсності.
Такі мімікрії характерні для суспільства, особливо якщо розвиток у ньому загальмовується або навпаки прискорюється. А завищені вимоги до такого суспільства підштовхують його учасників до професійних імітацій та ситуативних пристосувань замість поступового розвитку. Намагання вижити в умовах постійної конкуренції та завищених стандартів часто супроводжується підміною понять, що катастрофічно впливає на подальшу долю цього суспільства.
У проекті “Умовний спосіб” ми вирішили торкнутися болісного питання української культури — інституціонального розвитку. Блукаючи серед категорій “маємо”, “прийнято мати”, “хочемо мати”, “вміємо”, “маємо вміти” тощо, ми пропонуємо у якості експерименту зануритись у світ віртуальної реальності, щоб мати змогу, нарешті, оцінити свої реальні можливості у безмежному світі поки що віртуальних прагнень.
К. Рай
Проект є важливим прецедентом презентації співпраці сучасного мистецтва та новітніх технологій. Порталом у віртуальний світ мистецтва протягом презентації проекту та експозиції є шоломи віртуальної реальності Lenovo Explorer та потужні ноутбуки Legion Y520 від Lenovo.
В організації проекту взяли участь: ГО “Конгрес активістів культури”, ГО “Національна спілка художників України”, ГО “Скульптурний цех”, KIEV FASHION PARK , Indium Lab, Компанія Lenovo.