3D. PUBLIC ART. У Софії Київській пройде другий етап проекту “Скульптура просто неба”

14 червня 2018 року на території Національного заповідника «Софія Київська» стартує арт-проект «3D. PUBLIC ART». Цьогоріч другий етап виставкового проекту «Скульптура просто неба» (перший тривав з кінця травня до середини вересня 2016 року) проходитиме за підтримки Посольства Угорщини в Україні й триватиме до 15 вересня 2018 року.

Микола Бірючинський. Кобзар. 2018
Микола Бірючинський. Кобзар. 2018

Головна мета проекту – продемонструвати та популяризувати серед широкого кола глядачів тривимірні форми сучасного мистецтва у громадському просторі, акцентуючи потребу у встановленні в міському/парковому середовищі фахових творів паблік-арту.

Ідея проекту виникла із розуміння необхідності виходу сучасної скульптури за межі галерей та музеїв, (де їй стає затісно) та її гармонійної взаємодії із навколишнім міським/парковим ансамблем, що є нагальною проблемою українських населених пунктів. Актуальність теми зумовлена й процесом «декомунізації», який порушує назріле питання – визначення творів публічного мистецтва, що нині є маркерами життя суспільства і мають право творити образ сучасного міста.

Єгор Зігура (Київ). Крапля. 2018
Єгор Зігура (Київ). Крапля. 2018

«3D. PUBLIC ART» підтримує головний меседж цього року – діалог минулого і прийдешнього, оскільки 2018 проголошено роком Європейської культурної спадщини. Зіткнення нових форм мистецтва та сучасного образотворення з традиційним сприйняттям національної святині дасть можливість переосмислити нашу культурну спадщину не лише як щось минуле, а й як цінності, які створюємо разом для наступних поколінь.

Незаангажованість проекту дозволить представити як маловідомі старі, так і нові, створені спеціально для нього, твори авторів з різних куточків України (Київ, Львів, Одеса, Ужгород, Мукачеве). Передбачена презентація сольних скульптурних міні-проектів і традиційних ландшафтних творів українських скульпторів, а також арт-об’єктів та інсталяцій художників, які працюють в інших царинах візуального мистецтва. Крім знаних скульпторів, акцент буде зроблений і на відкритті нових імен сучасних художників.

Петро Матл (Мукачеве). Хвиля. 2012
Петро Матл (Мукачеве). Хвиля. 2012

Особливістю проекту стане перша в новітній історії українського мистецтва участь представників закарпатського скульптурного осередку, зокрема представників угорської національної меншини, твори більшості з яких – абсолютно невідомі столичному глядачеві.

У рамках проекту також пройдуть освітні заходи (авторські екскурсії, арт-форум (дискусії) на тему сучасної скульптури й паблік-арту, майстер-класи від учасників виставки). За його результатами у вересні 2018 року буде презентований каталог.

Костянтин Синицький (Київ). З серії "Метаморфози". 2016
Костянтин Синицький (Київ). З серії “Метаморфози”. 2016

Учасники проекту: Антон Логов (Київ), Анна Миронова (Київ), Беата Корн (Ужгород), Василь Роман (Ужгород), Дмитро Грек (Київ), Ендре Гіді (Мукачеве), Єгор Зігура (Київ), Костянтин Синицький (Київ), Костянтин Добрянський (Київ), Леонід Козлов (Київ), Микола Бірючинський (Горлівка/Київ), Микола Журавель (Київ), Микола Степанов (Одеса), Петро Антип (Горлівка/ Київ), Петро Матл (Мукачеве), Роман Кікта (Львів), Геннадій Навроцький (Київ).

Організатори проекту: ГО «Міжнародний інститут культурної дипломатії», Національний заповідник «Софія Київська»

Куратори проекту: Марина Стрельцова, Ольга&Олеся Собкович, Святослав Яринич.

Головні партнери проекту – Брати Сергій та Євген Гусовські

Партнери проекту: Посольство Угорщини в Україні, галерея «КалитаАртКлуб», Фундація Abramovych.Art, In Vino.

Беата Корн. Людина-гусінь. 2018
Беата Корн. Людина-гусінь. 2018

Інформаційні партнери: Громадське радіо, Український культурний фонд, журнал «Антиквар», журнал «Образотворче мистецтво», інтернет-журнал «Арт-хода. Скульптура і не тільки…», ArtsLooker, інформаційно-аналітичний портал In-Art, CHERNOZEM, In Kyiv.

коментувати у Facebook

Ваш коментар:

%d bloggers like this: