“Дукат” запрошує на святкування Геловіна та відкриття виставки “Passe-partout”
31 жовтня київська галерея “ДУКАТ” святкуватиме Геловін і відкриватиме персональну виставку містика української арт-сцени — Олександра Ройтбурда.
![Запад усього. 2014](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/¦Ю.-¦а¦-¦¦TВ¦-TГTА¦_¦Ч¦-¦¬¦-¦-TГTБTМ¦-¦¦¦-_2014.jpg?resize=640%2C942&ssl=1)
“Passe-partout” — під цією назвою вигадливий конструктор метафізичних алюзій презентує свій “паперовий” цикл. Незважаючи на усталену норму класифікувати твори на паперовій основі як графіку, сам автор визначає свої роботи як “light-варіант” живопису, адже тут він, як і на полотні, працює з об’ємно-просторовими елементами та кольором. Апелюючи до постмодерного дискурсу, Олександр Ройтбурд вибудовує примхливий світ багатозначних візій — своєрідну парадигму задзеркалля. За його словами, для конструювання власного універсуму він знаходить образи в реальному житті, звільняє їх від певних якостей та пропускає через власні “фільтри”. Роботи Олександра Ройтбурда провокують глядача, збуджують його асоціативне мислення, заманюють в ментальні лабіринти та залучають до рішення хитромудрих головоломок, де у нагоді може стати відмичка — рasse-partout.
![Із забобонів. 2016](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/¦Ю.-¦а¦-¦¦TВ¦-TГTА¦_¦Ж¦¬-¦¬¦-¦-¦-¦-¦-¦-TЦ¦-_2016.jpg?resize=709%2C943&ssl=1)
Олександр Ройтбурд народився у 1961 році в Одесі. Закінчив Одеський державний педагогічний інститут ім. К. Д. Ушинського (1983). Педагог з фаху — В. Гегамян. Один із лідерів “Української нової хвилі”. Член НСХУ (1992). Засновник асоціації “Нове мистецтво”. Голова правління ЦСМ Сороса в Одесі (1997–1999). Директор Галереї М. Гельмана у Києві (2002). Учасник 49-ї Венеціанської бієнале (2001). Твори зберігаються у Музеї сучасного мистецтва (Нью-Йорк), Державній Третьяковській галереї, Державному Російському музеї (Санкт-Петербург), Галереї сучасного мистецтва (Любляна, Словенія), Художньому музеї Циммерлі при Рутгерському університеті (Нью-Джерсі), Одеському художньому музеї, приватних зібраннях України, США та багатьох інших країн.
![Римські чудеса. 2018](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/¦Ю.-¦а¦-¦¦TВ¦-TГTА¦_¦а¦¬¦-TБTМ¦¦TЦ-TЗTГ¦¦¦TБ¦-_2018.jpg?resize=640%2C938&ssl=1)
Виставка триватиме — з 1.11 по 13.11.2018
Тел.: (044) 279 09 03; e-mail: dykat@ukr.net