Київський музей сучасного мистецтва здивує “Порцеляновим ренесансом України”

20 грудня у столичному Музеї сучасного мистецтва України відбудеться відкриття виставки “Порцеляновий ренесанс України”. Задум проекту полягає в тому, щоби продемонструвати доробок митців, які своєю творчістю “пророкують” нові горизонти української художньої порцеляни. Саме цей порцеляновий розпис демонструє поєднання традиції і авторського новаторства. Представлені майстрами твори дозволяють нам побачити та відстежити це єднання.

Олена Скицюк. Момент спокою
Олена Скицюк. Момент спокою

Почнемо “мандрівку з порцеляновими зупинками”:

Донька та онука легендарної української художниці Марфи Тимченко – Олена Скицюк та Олена Кулик продовжують традиції  всесвітньо відомого петриківського розпису. Цікаво, що разом з традиційними підходами, що були характерними для старшого покоління, у творчості наймолодшої представниці династії, Олени, бачимо використання новітніх технологій,  елементів, що наближені до прийомів комп’ютерної графіки.

Олександр Опарій
Олександр Опарій

Одеська художниця Олена Жернова та львівський майстер Олександр Опарій представляють спроби переосмислення традиційних підходів розпису порцеляни. На думку Олени Жернової, сьогодні важливу роль відіграють “поєднання внутрішнього особистісного імпульсу та глибини культурного рівня митця”. Так само і творчість Олександра Опарія є прикладом сучасного погляду та трансформації традиційних канонів у просторі особистісного художнього бачення. Зберігаючи естетику, притаманну петриківці, він намагається бути сучасним у трактуванні мотивів та символів.

Георгій Антоненко
Георгій Антоненко

Георгій Антоненко репрезентує власні пошуки у мистецтві порцеляни. У роботах художника бачимо традиційні мотиви, речі, які характерні як для декора 1950-х, так і твори вільного розпису, абстрактні композиції.

Євген Овчарек
Євген Овчарек

Євген Овчарек представляє дизайн-напрям. Починаючи з формоутворення порцелянового виробу, експериментує із оздобленням. Ці пошуки власного творчого почерку демонструють перспективність лінії мистецького синтезу, як одного з прийомів, що надають виразності у прояві творчої думки.

Нарешті, своєрідною родзинкою виставки стали порцелянові наперстки. Творчій проект Сергія Воронова – це маленьке чудо з великою власною історією походження та українських версій їх творчої розробки.

Олена Жернова
Олена Жернова

На усіх присутніх чекають цікаві зустрічі, пізнавальні розповіді та, як завжди, чудова музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова і все це від келих теплого фірмового музейного глінтвейну.

Автор і керівник проекту “Порцеляновий ренесанс України” Валерій Завершинський, голова ГО “Асоціація дослідників фарфору та фаянсу”.

 Церемонія відкриття виставки – 20 грудня о 18.00.

Виставка триватиме з 20 грудня 2018 р. по 10 лютого2019 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

Адреса Музею:

вул. Кирилівська, 41, м. Київ

«Порцеляновий «ренесанс України»

коментувати у Facebook

Ваш коментар:

%d bloggers like this: