“ЦеГлина 2019” пройде під гаслом “Акт – Синергія”
Цьогорічний фестиваль сучасного мистецтва “ЦеГлина” об’єднає митців з України, Туреччини та Білорусі. Він відбудеться за підтримки Посольства України в Анкарі (Туреччина), ГО Конгресу Активістів культури та завдяки самоорганізації кола однодумців і пройде під гаслом “Акт – Синергія”. Організатор фестивалю – Олеся Дворак-Галік.
![Артем Присяжнюк. Вавілонська вежа](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/¦ЯTА¦¬TБTП¦¦¦-TО¦¦-¦РTАTВ¦¦¦-.-¦Т¦-¦-TЦ¦¬¦-¦-TБTМ¦¦¦-¦-¦¦¦¦¦-..jpg?resize=640%2C475&ssl=1)
Історія однойменного Фестивалю сучасної кераміки продовжується. Цього року команда представить результати напрацювань митців, науковців та критиків, що започаткували дискурс про місце експериментальної кераміки у мистецькому тілі сучасної української культури.
![Ліза Портнова. Конфлікт. 2018](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/¦Ъ¦-¦-TД¦¬TЦ¦¦TВ.-2018-TА.-¦Я¦-TАTВ¦-¦-¦-¦-¦ЫTЦ¦¬¦-.jpg?resize=640%2C910&ssl=1)
Кераміка як основний медіум для візуальної частини фестивалю давно вийшла за межі класичного декоративно-ужиткового мистецтва і стала інструментом для створення робіт сучасного мистецтва. “ЦеГлина” стала місцем єднання спільноти митців-експериментаторів, котрі творять новітню історію української керамічної культури.
![Володимир Хижинський. Проникнення. 2018](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/¦Т.¦е¦¬¦¦¦¬¦-TБTМ¦¦¦¬¦¦.¦ЯTА¦-¦-¦¬¦¦¦-¦¦¦-¦-TП.2018.TИ¦-¦-¦-TВ-¦¬TЦ¦¦¦-¦¦¦-TВ¦¬-¦-¦-¦¦¦-¦-¦¬-¦¬¦-¦¬¦¬¦-¦¬.TАTГTЗ¦-¦¦-¦¬TЦ¦¬¦¬¦¦¦-¦-TП.55TЕ45TЕ15.jpg?resize=640%2C781&ssl=1)
“Акт – Синергія” – проект, що об’єднує різноманітні експерименти з матеріалами та техніками й зосереджений на антропоцентричній тематиці. Проект створений людьми, про людей та для людей. Тут ви зустрінете добре знайомі й нові обличчя, а також об`єкти, що примусять замислитись і надихатимуть на зміни.
Традиційно, спеціально до фестивалю, створені інтерактивні роботи, модульні конструктори, що здатні змінюватись без моменту руйнування, із закладеними варіаціями, справжні інтелектуальні естетичні ігри для ока та розуму.
![Hasan Numan Sucaglar. The Ruined House Inside Me. 2017](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/2-Hasan-Numan-Sucaglar-The-ruined-house-inside-me-49x14x12-cm.-1300-C-Mixed-Media-2017-.jpg?resize=561%2C1024&ssl=1)
Обкладинкою фестивалю стала робота турецького митця Хасана Нумана Сучаглара – “Зруйнований будинок всередині мене”, що проголошує руйнацію особистості насамоті. Такий вибір зумовлено рішенням закликати до єднання задля синергії для якісно нового рівня спільного творення.
![Ната Попова. Мовчання](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/¦Я¦-¦¬¦-¦-¦-¦Э¦-TВ¦-.-¦Ь¦-¦-TЗ¦-¦-¦-TП..jpg?resize=640%2C960&ssl=1)
Нагадаємо, що Фестиваль “ЦеГлина” проходить в українській столиці з 2013 року та об’єднує понад 100 українських митців, даруючи насолоду шанувальникам сучасного керамічного мистецтва.