Неспіймане. Христина Приймак

11 червня у львівській PM Gallery відкрилась персональна виставка живопису «Неспіймане»  Христини Приймак.

Авторка про концепцію проєкту: «Ми ловимо їх між гілками, пірнаючи в крони, в заростях, ризикуючи спіткнутись об коріння, плутаючись в гущавині стебел і трав, шаркаючи плечима об стіни й паркани. Чатуємо на дахах, дворах і площах. Їх, яскравих і непримітних, тихих і співучих, різних за розміром та забарвленням. 

Гонитва без кінця-краю. Біжимо сторчголів крізь красу світу й не бачимо її. Не бачимо дерева, хмари, сонце, гілля, листя, високу траву, вітер і сонячне проміння.

            Ці пташки – наші мрії, бажання, наше щастя, наш зміст. Ми дуже хочемо їх. Але птахи літають, а люди – ні. І ловити ми їх насправді не вміємо. Люди надто гучні і безглузді, переповнені сміттям. Часом і не помічаємо, що вони уже вмостились у нас на плечі, звили гніздечко під нашою стріхою і давно живуть там.

            Хочеш спіймати? Не лови. Стій, слухай, дивись. Бо квіти – чудові, небесні, народжені землею. Земля – тепла, її руки – дерева. На гілках розпустяться бруньки, розівються в листя. Там сховаються від нас неспіймані птиці».

Христина Приймак

Про художницю:

Народилась у 1980 році в м. Сокаль Львівської обл.

Освіта: Львівський національний університет ім. І. Франка, юридичний факультет (1999-2004); Львівська національна академія мистецтв, кафедра художнього текстилю (2005-2011).

Кандидат мистецтвознавства; активна учасниця всеукраїнських пленерів і виставок, зокрема «Сни перелітних» (Proart Gallery, Львів; 2018), виставкова експозиція «V – Щорічного міжнародного фестивалю Параджанова на Левандівці» (Львів, 2020), «Виставка художників Сокальщини та Львова» (Тартаків, 2020) та ін.

Художниця працює у галузі живопису та художнього текстилю.

Образ птаха, який наскрізно проходить через творчість мисткині набуває особливих алегорично-символічних характеристик. В гармонійному поєднанні з людськими образами та рослинними елементами, символ міфічного птаха стає одним з основних у серії її живописних робіт.

Проєкт триватиме до 6 липня.

Афіша_Неспіймане_Христина_Приймак

Львів, вул. Коперника, 17 (-1 поверх).
Графік роботи: понеділок-п’ятниця 10:00 – 19:00; субота 10:00 – 17:00, неділя 12:00 – 17:00

коментувати у Facebook
%d bloggers like this: