Виставка «Спокуса зірками» у ЦСМ «Білий Світ»

З 10 по 24 липня у ЦСМ «Білий Світ» відбудеться виставка живопису художниць Ольги Березюк та Олени Клочко. Подвійна персональна виставка, об’єднана загальною назвою, вбирає в себе 2 різних досвіди, 2 різних підходи та здорових глузди. Об’єднання сталося, зокрема, через карантин, а, може, і з волі провидіння, адже художниці до цієї виставки не були навіть знайомі.
У сьогоднішньому артпроцесі, коли все більше художників йдуть в абстракціонізм, Ольга і Олена займаються фігуративом. Хоча стан за межею форми вже присутній в їхніх творах, ця гра в деконструкцію перестає бути грою, натомість стає детективним розслідуванням того, з яких саме компонентів створена людина.
Ольга Березюк. Ельфійський ліс
Ольга Березюк. Ельфійський ліс
Ольгу Березюк спокушають простори, повні таємниць і магії, і загадки власних бажань. Фігуративний живопис і пейзаж нагадують про Андрю Вайета і Едварда Хоппера. І візуальною поетикою зоряного неба, і живими образами техносфери Ольга Березюк представляє гармонійний всесвіт, де живуть у симбіозі вільні жінки, які володіють сакральним знанням, та інші створіння, земні й небесні. І світ цей пронизаний всепроникною вологою, що омиває персонажів, предмети, ландшафт, географію та історію. Тут природним є взаємозв’язок усього і кожного з усім, видимим і відчутним: це, по суті, екологія сюрреальності, що живе у легкій грі парадоксальних алюзій.
Олена Клочко. Локдаун з Деном І
Олена Клочко. Локдаун з Деном І
Про які спокуси піде мова стосовно Олени Клочко (наразі вона працює в арт-резиденції Jupabimil)? У її живописі бароковий підхід до тіла поєднується з китайською традицією і, очевидно, мало що приховує; часом він навпаки висвічує деталі, які підкреслюють, що автор дивиться на тіло як на ландшафт. Тому для Олени людське тіло – може, і не спокуса, але пастка, з якої вона час від часу виривається, та при кожній зустрічі з новою моделлю потрапляє в неї знову. Занадто сильною є зваба почати полювати за схожістю, знову захопитися кимось красивим або жахливим, кинутися у тотальне стеження за роботою м’язів і лінією світлотіні… І в цьому полюванні, як у стародавньому ритуалі, забути, що це ілюзія, магія, і що під нею – головна таємниця, яка відбивається у цих дивних очах.
Спокуса зірками
Відкриття відбудеться 10 липня (субота) з 11:00 до 19:00.
Виставка триватиме за адресою: Київ, вул. Пушкінська, 21а.
Розклад роботи галереї: вт-сб – 11:00-19:00; нд-пн – вихідні. Вхід вільний.
коментувати у Facebook
%d bloggers like this: