Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021

1 серпня – 5 жовтня 2021 р.

З 1 серпня у Львові заплановано реалізацію унікального проєкту – Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів-2021, який не має аналогів в Україні. Цьогоріч конкурс відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Подія має на меті підтримати молоде українське скло як винятковий мистецький напрям та популяризувати його на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 Основні заходи в рамках проєкту:

  • Виставка творів конкурсантів Премії проф. Бокотея 2021: 1 серпня – 30 жовтня, Музей скла у Львові  (площа Ринок, 2)
  • Оголошення результатів конкурсу та вручення нагород: 3 вересня, Музей скла у Львові
  • Робота переможців на гутній печі та майстернях кафедри художнього скла ЛНАМ 5-15 вересня.
  • Виставка творів переможців 2018-2021 рр.: 22 вересня – 5 жовтня. Галерея ЛНАМ (вул. Кубійовича,35б)

Також передбачені видання альбому з результатами усіх попередніх премій, каталога 2021 р. та спецвипуску часопису “7UA”.

Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021
Експозиція премії 2019

Конкурс на премію проф. А. Бокотея – платформа для творчих дебютів, яка створює конкурентне середовище, дає можливість практичної реалізації, сприяє промоцїї якісного культурного продукту молодої генерації українських художників скла в Україні та світі. Діяльність Премії розпочато 2018 р. як щорічний проєкт в рамках 80-річного ювілею всесвітньо відомого скляра, професора Андрія Бокотея. Станом на сьогодні відбулося три конкурси за участю 49 молодих художників: студентів і випускників мистецьких ЗВО, яким на момент конкурсу не виповнилося 35 років. Переможці 2018 та 2019 рр. в нагороду взяли участь у Міжнародних конференціях художнього скла у м. Нінбо та м. Усі (Китай), а призери 2 і 3 місць отримали грошову винагороду. Роботи всіх лауреатів увійшли в колекцію Чженцзянського музею скла у Нінбо (Китай). Цьогоріч троє переможців отримають у нагороду можливість створення творчих робіт на гутній печі, а створений відеорепортаж буде використано для промоції дебютантів.

  • Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021
  • Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021
  • Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021

Нагадуємо, що у Львові успішно функціонують єдині в Україні Музей скла та кафедра художнього скла Львівської національної академії мистецтв, на базі яких кожні три роки відбувається масштабний захід – Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові, що є найтривалішим у світі мистецьким форумом художників-склярів (відбувається безперервно від 1989 р.). У 2019 р. у заході взяли участь понад 50 відомих художників із 26 країн. Також у 2020 р. започатковано щорічний  освітній проєкт І Міжнародна резиденція “European Glass Education”. Усі ці заходи скеровані на збереження, підтримку та популяризацію львівської школи художнього скла як унікального мистецького явища в Україні та за її межами.

  • Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021
  • Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021

Як зазначає керівник проєкту, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства, доцент, член-кореспондент НАМУ Михайло Бокотей, “Група ентузіастів на чолі з професором Андрієм Бокотеєм упродовж вже третього десятиліття веде активну організаційну роботу з промоції українського студійного скла у світі, шляхом організації одинадцяти Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові (1989-2019), Міжнародних конференції у Нінбо (Китай, 2017-2019) та інших культурно-мистецьких заходів. Підтримка молодого покоління та забезпечення належних умов для творчого розвитку – одне з пріоритетних завдань, яке стало провідною ціллю заснування премії на роки. Даний проєкт водночас сприятиме стимулюванню ініціатив учасників освітнього процесу на єдиній в Україні кафедрі художнього скла ЛНАМ, формуванню унікальної колекції, підтримці міжнародних зв’язків та представлення здобутків львівської школи художнього скла у світі”.

Партнери проєкту: Музей скла у Львові, Національна академія мистецтв України, Львівська національна академія мистецтв, галерея ЛНАМ, Музей мистецтва Центрально-Східної Європи «Greenwawe» (м. Усі, КНР).

Додаткові матеріали за посиланням: www.glassmuseuminlviv.org

Музей скла у Львові, пл. Ринок, 2, info@glassmuseuminlviv.org, контактний тел.: +38 067 595 81 38

Комунікаційний менеджер проєкту: Анна Єфімова, +38 093 876 67 98, info@lnam.edu.ua

коментувати у Facebook

One thought on “Премія професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2021

Коментарі закриті.

%d bloggers like this: