ПРЕМІЯ АНДРІЯ БОКОТЕЯ: 2018-2021

22 вересня о 16:00 у галереї ЛНАМ відбулося відкриття виставкового проєкту, присвяченого історії Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2018-2021 рр. Конкурс, що не має аналогів в Україні цьогоріч вперше відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

Експозиція складається із двох тематичних блоків та в новому форматі розповідає глядачеві про здобутки молодих склярів, учасників та переможців від 2018 р. до 2021 р. Якісний візуально-інформаційний контент про всіх конкурсантів і засновників доповнили творчі роботи лауреатів попередніх років у першій частині експозиції. Другий блок повністю присвячено переможцям 2021 рр. та їх творчим експериментам в рамках проєкту.

ПРЕМІЯ АНДРІЯ БОКОТЕЯ: 2018-2021

Концептуально побудована експозиція комплексно представляє напрацювання конкурсу від початку заснування та його роль у розкритті творчого потенціалу представників молодої генерації української школи художнього скла.

Конкурс на премію проф. А. Бокотея – платформа для творчих дебютів, яка створює конкурентне середовище, дає можливість практичної реалізації, сприяє промоцїї якісного культурного продукту молодої генерації художників скла в Україні та світі. Діяльність Премії розпочато 2018 р. як щорічний проєкт в рамках 80-річного ювілею всесвітньо відомого скляра, професора Андрія Бокотея. Роботи всіх лауреатів увійшли в колекцію Чженцзянського музею скла у Нінбо (Китай). Цьогоріч троє переможців отримають у нагороду можливість створення творчих робіт у майстернях кафедри художнього скла, а створений відеорепортаж буде використано для промоції дебютантів.

ПРЕМІЯ АНДРІЯ БОКОТЕЯ: 2018-2021

Нагадуємо, що у 2021 р. лауреатами конкурсу стали випускниці кафедри художнього скла ЛНАМ Наталія Парщик із роботою «Безголосся» (1 місце), Юлія Галишин та її «Приховані наміри» (2 місце), а також студент-магістр Богдан Ломоносов із роботою «Сіль» (3 місце).

Як зазначає керівник проєкту, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства, доцент, член-кореспондент НАМУ Михайло Бокотей, “Підтримка молодого покоління та забезпечення належних умов для творчого розвитку – одне з пріоритетних завдань, яке стало провідною ціллю заснування премії на роки. Даний проєкт водночас сприятиме стимулюванню ініціатив учасників освітнього процесу на єдиній в Україні кафедрі художнього скла ЛНАМ, формуванню унікальної колекції, підтримці міжнародних зв’язків та представлення здобутків львівської школи художнього скла у світі».

ПРЕМІЯ АНДРІЯ БОКОТЕЯ: 2018-2021

Партнери проєкту: Музей скла у Львові, Національна академія мистецтв України, Львівська національна академія мистецтв, галерея ЛНАМ, Музей мистецтва Центрально-Східної Європи «Greenwawe» (м. Усі, КНР).

Адреса: м. Львів, вул. Кубійовича, 35б (подвір’я ЛНАМ)
Години роботи простору: понеділок – п’ятниця, 10:00 – 17:00 год

коментувати у Facebook
%d bloggers like this: