У Національному заповіднику “Софія Київська” презентують альбом “Скульптура просто неба”
У четвер, 22 вересня, в Національному заповіднику “Софія Київська” відбудеться презентація альбому «СКУЛЬПТУРА ПРОСТО НЕБА». Початок о 17.00.
Відкриття виставки на території заповідника відбулося наприкінці травня в рамках Другого міжнародного фестивалю мистецтв «Anne de Kiev Fest». По завершенню фестивалю виставка була продовжена до осені цього року.
Експериментальний характер проекту виявився в його масштабах (16 скульпторів – учасників виставки зі сходу, центру та заходу України), специфіці виставкового середовища й концептуальній складовій, яка не передбачала тематичних і стильових обмежень.
![Олексій Золотарьов. Механічний апельсин. 2014. Метал. 160 х 120 х 140 см. З приватної колекції Ігоря Абрамовича](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/IMG_0921.jpg?resize=640%2C589&ssl=1)
В проекті взяли участь Петро Антип і Микола Бірючинський (Горлівка/ Київ), Володимир Кочмар і Валерій Пирогов (Харків), Тамара Бабак, Юрій Багаліка, Владислав та Олександр Волосенки, Олександр Дяченко, Олексій Золотарьов, Світлана Карунська, Олександр Мацюк, Костянтин Синицький та Василь Татарський (Київ), Олег Капустяк і Василь Ярич (Львів).
![Петро Антип. Скіфська Діана. 2016. Штучний камінь. 260 х 120 х 83 см](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/DSC_6343.jpg?resize=640%2C967&ssl=1)
Експозиція складалась майже з 30 творів, виконаних у таких матеріалах, як бронза, метал, граніт, штучний камінь, пластик, дерево та лоза.
Лаконізм метафоричної форми, нашарування символічних сенсів й суб’єктивність світогляду кожного з авторів, вступивши в діалог із сакральним простором заповідника, означили проблематику сьогодення й надали можливість відвідувачам замислитись над неминущим. Адже «малоговірка» скульптура активно декларувала своє власне ставлення до історії, пам’яті, ландшафту, людини та її внутрішнього світу.
![Володимир Кочмар. Адам та Єва. 2005. Бронза, камінь. 200 х 120 х 30 см](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/IMG_0989.jpg?resize=640%2C890&ssl=1)
Презентація відбудеться 22 вересня о 17.00 за участю Генерального директора НЗ «Софія Київська» Нелі Куковальської, куратора виставки і видавця альбому Тетяни Калити, автора ідеї і головного куратора «Anne de Kiev Fest» Федора Баландіна, скульпторів – учасників проекту. Адреса: Національний заповідник «Софія Київська», вул Володимирська, 24, м. Київ.
![Олег Капустяк. Львівський пес. 2011. Бронза, сталь. H 125 см](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1379.jpg?resize=640%2C960&ssl=1)
Організатори:
Національний заповідник «Софія Київська», галерея “КалитаАртКлуб”
Куратори проекту:
Тетяна Калита
Марина Стрельцова
Святослав Яринич
Дизайн та верстка альбому: Катерина Свіргуненко
Вхід вільний