“Весняна” виставка у Музеї сучасного мистецтва представить твори 80 українських авторів
Зима з її святами та холодними буднями добігає кінця. На порозі щорічне диво – весняне відродження природи. 15 лютого о 18.00 Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки “Пробудження”, де буде представлено живопис і графіку українських митців різних мистецьких шкіл і напрямків.
![Віктор Бабенцов. Кримська весна. Персики](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/БабенцовВіктор-КримськаВеснаПерсики.jpg?resize=959%2C768&ssl=1)
Виставку об’єднує тема весняного пробудження землі: сніги, що тануть, веселі потічки, яскраве сонячне світло, щебет птахів, чаруючі запахи квітів, нявкання котів, радісні посмішки людей.
Вісімдесят яскравих представників сучасного українського образотворчого мистецтва порадують відвідувачів прекрасними замальовками весняного торжества життя.
![Іван Красний. Весняний натюрморт](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/КраснийІван-Веснянийнатюрморт.jpg?resize=768%2C917&ssl=1)
Витончений майстер акварелі Іван Миколайович Красний потішить око та зігріє душу своєю теплою роботою. Дідик Іван Михайлович покличе зазирнути у нереальну реальність свого твору. Наповнять енергією любові і внутрішнім спокоєм підніжжя Карпат Герца Юрія Дмитровича.
![Юрій Герц. Біля підніжжя Карпат](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/ГерцЮрій-БіляПідніжжяКарпат.jpg?resize=814%2C768&ssl=1)
Самобутній Едуард Всеволодович Бєльський здивує і змусить роздивитися гру півтонів, кольорів, ліній. Реалістичний краєвид Валентина Даниловича Бернадського заспокоїть тишею і умиротворенням. Зачарує переконливістю полотно Віктора Васильовича Полтавця. Робота Годунової Лариси Олександрівни змусить серце стиснутися від ніжності. Розчинить душу неймовірних карпатських гір Шолтес Золтан Іванович.
![Золтан Шолтес. Рання веснав в Карпатах](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/ЗолтанШолтес-РанняВеснаВКарпатах.jpg?resize=640%2C443&ssl=1)
Обворожить витонченістю і прозорістю твір Яблонської Олени Нилівни. Село Крижевської Світлани Григорівни викличе розчулення своєю невибагливою простотою. Запросить у подорож по дахах із кицьками романтичний Владислав Олександрович Мамсіков…
![Володимир Соколов. Весняне сонце](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/СоколовВолодимир-ВеснянеСонце.jpg?resize=957%2C768&ssl=1)
Кожний з представлених на виставці «Пробудження» авторів має численну кількість персональних виставок, їх твори знаходяться у музеях по всьому світу та у приватних колекціях.
![В'ячеслав Приходько. Вид на кафедральний собор](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/ПриходькоВячеслав-ВидНаКафедральнийСобор.jpg?resize=569%2C490&ssl=1)
Деякі з цих талановитих майстрів вже пройшли свій земний шлях до кінця, отримавши заслужене визнання і винагороду. Але ми знаємо, що творча спадщина жива, коли у неї є глядач. Кожен митець віддає нам свою творчу енергію, а глядач, у свою чергу, наповнює енергією виставкові зали. Таким чином відбувається енергообмін, який призводить до потужного творчого взаємозбагачення.
![Анастасія Подерев'янська. Суфле опівдні](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/ПодеревянськаАнастасія-СуфлеОпівдні.jpg?resize=494%2C495&ssl=1)
Музикальна частина вечора – «Імпресіонізм та неоімпресіонізм в творчості Дебюсі, Скрябiна, Пуленка, Павла Колпакова» – порадує витонченістю, емоційністю і безмежним позитивом. Клод Дебюсі і Франсіс Пуленк є неперевершеними представниками імпресіонізму. Творчість Павла Колпакова та Скрябіна, за твердженням критика Латунського, є відкриттям ери неоімпресіонізму у музиці. Твори виконують: солістка Національної опери України Тетяна Пімінова (меццо-сопрано), лауреати міжнародних конкурсів Андрій Луньов, Роман Репка, Дар’я Чернявська (фортепіано).
![Віра Чурсіна. Наближення весни](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/ЧурсінаВіра-НаближенняВесни.jpg?resize=640%2C935&ssl=1)
Виставка триватиме з 15 лютого по 1 квітня 2018 р.
Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка, вхід вільний.
Адреса музею:
вул. Кирилівська, 41, м. Київ
Координатор проекту – Онищенко Тетяна
тел. +38(067) 250 51 17