Виставка “Годуновы / Godunov`s family” відкриє новий виставковий сезон у Музеї сучасного мистецтва України

13 вересня Музей сучасного мистецтва України відкриває новий виставковий сезон експозицією “Годуновы / Godunov`s family”, яка відбувається у рамках проекту “Семейные ценности – Родинні зв’язки”. Початок – о 18.00.

О. Годунов. Жоржини. 2000
О. Годунов. Жоржини. 2000

Сім’я – це об’єднання енергій, це потужний  ресурс, яким володіють члени родини, а якщо вони вміють і хочуть його накопичувати та збагачувати, вони діляться цією енергію з оточуючими. Родина Годунових – приклад надзвичайної  творчої енергії, яку вони щедро несуть у світ.

О. Годунов. Після дощу. 1988
О. Годунов. Після дощу. 1988

Родоначальник цієї творчої родини – Годунов Олександр Федорович (1916-2002) народився  у селянській, багатодітній родині. Можемо тільки уявити, яким нелегким було життя цієї людини, але творча енергія допомогла йому витримати усі випробування, які випадали на долю, пережити усі катаклізми непростих часів й подарувати світу свої самобутні твори, сповнені позитива, любові до життя та неймовірних красот природи. Закінчивши Київський художній інститут, згодом він сам став вчителем для молоді, працюючи керівником художньої студії при Будинку офіцерів у Києві, ділився досвідом на Київському живописно-скульптурному комбінаті при Творчо-виробничому комбінаті “Художник”. Картини майстра знаходяться у багатьох державних і приватних зібраннях України та інших держав.

Т. Годунова
Т. Годунова

Годунова Тетяна Яківна (1923-2013) походить зі старовинної київської родини Коваленків. Вона багато читала, була обізнана на мистецтвознавстві. Із чоловіком познайомилась, коли він був студентом художнього інституту, і з того часу стала його коханою, музою, “тилом”, його вірним і надійним другом. Вона не була художником за фахом, та в неї було головне – почуття кольору і краси, вміння робити затишок і комфорт у домі, підтримуючи своїх улюблених чоловіка, доньку, а з часом і онуку на їх творчому шляху. Вона захоплювалась рукоділлям, і техніка у стилі печворк стала для неї своєрідним живописом. Своїм “веселим стібком” мисткиня компанувала клаптики тканини, створюючи яскраві, теплі, радісні речі.

Лариса. Із серії "Лабиринт". 2012
Л. Годунова. Із серії “Лабиринт”. 2012

Донька чудового наставника, який любив та вмів учити живопису, Лариса Олександрівна Годунова (1946) пам’ятає, як батько “ставив їй руку”, вчив штрихуванню, почуттю тону. Пані Лариса згадує свої перші натюрморти для вступу у художню школу – глечик із яблуком та синю чашку. Батькові поради дали чудові результати – випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, де вона набувала досвід живописця, навчаючись в майстерні Тетяни Ніловни Яблонської, стала видатним українським живописцем, її твори мають свій неповторний почерк. Графіка, натюрморти, пейзажі, портрети, тематичні серії робіт – тонкі і захоплюючі, а  архітектурні мотиви її полотен атмосферні і ліричні. Пані Лариса увічнює в своїх роботах вулиці, будинки, квіти, дерева, настрій, почуття і відчуття.

Лариса. Вечір у родині Лизогубів. 2017
Л. Годунова. Вечір у родині Лизогубів. 2017

Годунова Ірина Георгіївна (1973) отримала від своїх рідних талант і любов до живопису, доповнила своїм світовідчуттям, фантазіями, мріями, відшліфувала майстерність у НАОМА під керівництвом чудового майстра Феодосія Гуменюка і відкрила світу свою неабияку творчу енергію працюючи в різних видах і жанрах образотворчого мистецтва. Монументальний розпис, іконопис, портрети, натюрморти, абстрактні композиції. У творчості пані Ірини більше 20 персональних виставок, де вона демонструє свою багатогранність. Її полотна знаходяться у багатьох музеях України, приватних колекціях поціновувачів творчості цієї непересічної особистості.

Ірина. Восени. 2017
І. Годунова. Восени. 2017

Виставка “Годуновы / Godunov`s family” – це енергія життя, сповнена позитива, краси та любові. На відкриття виставки зберуться мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи і, звичайно, рідні і друзі родини – люди, які приходять до чудових українських майстрів за естетичним задоволенням, зарядом позитива й життєдайним подихом великого мистецтва. У ці чудові осінні дні музей запрошує насолодитися яскравими та дорогоцінними плодами – творами родини Годунових, затишною атмосферою музейних залів, приємною бесідою з художницями, келихом ароматного вина та музикою, яка, як завжди, звучить у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова.

Выставка "Годуновы / Godunov`s family"

Виставка триватиме з 13 вересня до 28 жовтня 2018 р.

Координатор проекту – Онищенко Тетяна (тел. +38 067 250 51 17)

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка, за адресою: вул. Кирилівська, 41, Київ. Вхід вільний

е-mail: modern-museum@ukr.net

 http://modern-museum.org.ua

 https://www.facebook.com/events/247919242536399/

 

коментувати у Facebook

Ваш коментар:

%d bloggers like this: