Скульптурний парк «Eschborn-Niederhöchstadt»
Скульптурний парк «Eschborn-Niederhöchstadt» виник в 2010 році в німецькому місті Eschborn. Тут, в розлогому ландшафті парку серед травників й луків стоять придбані для постійного експонування твори мистецтва. Один з них – це скульптурна група «Обіцянка» Штефана Грубера, яка була створена на цьому самому місці. Скульптор зробив її з масивних, понад два метри заввишки, дубових стовбурів. Постійну експозицію творів доповнюють тимчасові літні виставки скульптури.
![Штефан Грубер. Обіцянка](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2015/12/Das-Versprechen-Stephan-Gruber.jpg?resize=300%2C225&ssl=1)
Мистці, чиї твори тут можна побачити впродовж цілого року, – це Штефан Грубер, Дітріх Клінге, Ханнекє Бомон та подружжя скульпторів Лівія Кубах й Міхаель Кропп. Крім цього, парк є виставковим майданчиком скульптурного проекту «Вісь погляду», що проходить в ньому раз на два роки й має дуже добру репутацію.
![Ханнекє Бомон. Меланхолія І](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2015/12/Hanneke-Baumont-Untitled.jpg?resize=300%2C199&ssl=1)
![Ханнекє Бомон. Меланхолія ІІ.](https://i2.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2015/12/Hanneke-Beaumont-Melancholia-II.jpg?resize=300%2C199&ssl=1)
Особливості парку:
По-перше, він обладнаний аудіогідом, що працює з допомогою мобільного телефону. Це, в свою чергу, дозволяє прихильникам мистецтва не ламати голову над тим, що «хотів сказати автор»… Прослухати невеличку екскурсію скульптурною експозицією можна також на сайті міста Eschborn.
По-друге, парк освітлений й вночі. Завдяки сучасним сонячним лампам відвідувачі можуть прогулятися уздовж головного шляху та через міст над західним ручаєм.
Вхід до парку – вільний.
![Квітка](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2015/12/Kvitka.jpg?resize=309%2C206&ssl=1)
![Лівія Кубах та Міхаель Кропп. Камінь для світла](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2015/12/Der-Stein-f-r-das-Licht-des-K-nstlerehepaares-Livia-Kubach-und-Michael-Kropp.jpg?resize=309%2C232&ssl=1)
![Дітріх Клінге. Polyanthe](https://i0.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2015/12/DSC_9016-3.jpg?resize=308%2C204&ssl=1)