Ростислав Котерлін презентує новий проект в київському арт-центрі Я Галерея

У середу, 19 жовтня арт-центр Павла Гудімова Я Галерея запрошує на відкриття проекту Ростислава Котерліна “Неясний об`єкт життя” за участю автора. Презентація відбуватиметься з 19.00 до 21.30 за адресою: вул. Хорива, 49Б. Вхід вільний.

14695532_10154188132328409_8031830655860755220_n

Ми чули багато історій про UFO – Unidentified Flying Object. Дехто навіть бачив і контактував з тим непізнаним. Але це те, що прибуло начебто ззовні, з Космосу. Однак є речі, як поруч з людиною, так і всередині неї, мислячи про які, ми не маємо жодної ясності. Лише віра, або бунт.

Навколо нас чимало не лише «непізнаних літаючих об’єктів», ми постійно стикаємося з чимось незнаним, що можна було б назвати «неясними об’єктами життя» (OLO – Obscure Living Object). З тим, що викликає не менше запитань ніж НЛО. З тим, що істотно впливає на нашу суб’єктивність, і про що ми дізнаємося згодом, переживши, закарбувавши в пам’яті, діставши справжній досвід. І так можуть виникати сумніви, зневіра або ж навпаки – сліпа віра. Це стається парадоксально, але вслід за моментом, здавалося б повної ясності, пізнання, розуміння, несподівано життя підносить вам ще тонші і болючіші таємниці. Ви можете простежити еволюцію власного життя в контексті порозумінь і непорозумінь, стикувань і нестикувань з іншими особами, суб’єктами, але як діяти далі, коли ви усвідомите, що через вас діють, як через об’єкт? Через вас діють настільки витончено, неясно і фундаментально, що спроби рішучої суб’єктивної протидії приводять здебільшого до абсурдного самогубства. Через вас діють реальні об’єкти життя, натякаючи, попереджуючи вас про щось дуже важливе з точки зору екзистенції вашої і ваших близьких, чи навіть маловідомих людей. Вас повідомляють снами, натяками, знаками, іноді книгами, маркуючи простір для маневрів і зберігаючи природні таємниці. Ми можемо наділяти об’єкти життя суб’єктивними значеннями, змістом, надавати їм символічної форми, шукати мову для їхнього прояснення, але здебільшого це односторонній рух. В сучасному світі міцно закріпилася норма, що працює на усталені стереотипні прояви. Усі звертають увагу на типовість, універсальність, масовість, повторюваність, і лише окремі досліджують щось одиничне, рідкісне і неповторне, що випадає із загальноприйнятої картини світу. Мало хто звертає увагу на одиничне, оскільки воно не вкладається в політичні, соціальні, культурні чи ще якісь кліше.

Vivceholub. 2016. Полотно, олія
Vivceholub. 2016. Полотно, олія

Природа дає повітря, воду, землю, нафту, газ, ефір. Цивілізація натхненно маркує владу і славу, гроші і секс, новітні технології і вільний час. Бери, скільки можеш, і неси так далеко, як подужаєш. Що брати і куди йти?

Ми звикли жити і тлумачити світ в парадигмі простих рішень стосовно непростих явищ і речей, які зачіпають глибину людського життя. За простими діями здебільшого стоять простацькі рішення, і лише подекуди за простотою приховано глибину емоцій, роздумувань, відповідальних дій і рішучість стрибнути в незнане.

Нічого в житті не дається просто так, хоча падає на вас начебто запросто. Чи тільки любов є вільною, благодатною і цілком неясною?..
Лише одне ясно: бери тотально і неси вільно…

Ростислав Котерлін

ann_6433_260

Біографічна довідка:

Народився у 1966 році в Івано-Франківську.

У 1998 році закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Із 1999 року є головним редактором альманаху про сучасне візуальне мистецтво «Кінець кінцем».

Дослідник і аналітик процесів, що відбуваються в сучасному мистецтві, автор розвідок і статей про художників Івано-Франківська. Організатор і учасник практично всіх програм і проектів сучасного мистецтва міста з дев’яностих років.

Стипендіат міністерства культури і культурної спадщини Польщі 2005 року як редактор альманаху в Центрі сучасного мистецтва “Замок Уяздовський” (Варшава).

Живе та працює в Івано-Франківську.

За словами мистецтвознавця Віктора Мельника, роботи Котерліна – це «живописні алегорії-притчі, котрі об’єктивно можна оцінювати в контексті бачення художником простору і часу».

За матеріалами сайту: http://yagallery.com/

 

 

коментувати у Facebook

Ваш коментар:

%d bloggers like this: