“Ранок”: незвичний симбіоз скульптури та пейзажного живопису
У київській галереї “Синій вечір” відкрилась виставка “Ранок”. Вона поєднала в одному експозиційному просторі пейзажний живопис українського класика Олекси Захарчука та твори одного з найталановитіших сучасних українських скульпторів Олександра Дяченка.
Концепцію виставки пояснює її куратор – мистецтвознавець Юлія Захарчук: “Ранок дає надію, що все ще попереду, а ранок кожного дня є неповторним. «Ранок. Пам’яті Алли», одна з найкращих картин Олекси Захарчука, посідає центральне місце на виставці.
Скульптура тісно пов’язана з оточуючим середовищем. Що відбувається, коли знайомі скульптурні твори помістити не на пленер, а у новий для них пейзажний контекст?
![На відкритті виставки](https://i1.wp.com/arthoda.com.ua/wp-content/uploads/2017/06/18920511_479967972337424_5155928381173550719_n.jpg?resize=960%2C535&ssl=1)
Олександр Дяченко – творець монументальних форм. Він бачить себе продовжувачем давньої архаїчної скульптури, нащадком невідомих авторів степових «скіфських баб». Лапідарні скульптурні постаті жінок у шамоті – «Жіноча фігура» та «Перевернутий горщик» – ніби зійшли з метафізичних пейзажів Олекси Захарчука. У дивному симбіозі твори обох майстрів спонукають до медитативного споглядання й народження нових смислів…”
Твори митців можна побачити за адресою: галерея “Синій вечір”, вул. Микільсько-Слобідська, 1А.