Арт-проект української художниці Юлії Захарової «In Memoriam»

З 7 травня у львівській галереї «Дзиґа» буде презентовано концептуальний арт-проект української художниці Юлії Захарової «In Memoriam». Процес створення проекту триває протягом багатьох років, він продовжує доповнюватися новими серіями та набуває нових обрисів. Наразі «In Memoriam» складається з семи розділів, що супроводжуються складеними художницею короткими есе, які взаємодоповнюють один одного в рамках експозиції.

проект української художниці Юлії Захарової «In Memoriam»

«In Memoriam» – це проект-подорож, проект-дослідження. Для кожного з глядачів проект стане емоційним викликом, спонукаючи до занурення у глибини власної пам’яті. Юлія Захарова досліджує різні аспекти пам’яті: персональні спогади та їх вплив на ідентичність особистості; наш зв’язок з колективною пам’яттю народу та соціальних груп; вплив часу на спогади та їх сприйняття. Спираючись на дослідження пам’яті у філософії, психології та культурі, художниця шукає відповіді на всі ці питання, та втілює цей пошук у візуально-просторових проявах – своїх художніх роботах. Проект ставить перед глядачем багато питань щодо природи пам’яті, важливості спогадів та їх впливу на нашу індивідуальну та колективну ідентичність та наше майбутнє. На ці питання під силу відповісти лише кожному з нас.

проект української художниці Юлії Захарової «In Memoriam»

Юлія Захарова, художниця:

«В проекті «In Memoriam» я досліджую пам’ять через образ саду, в якому ми блукаємо протягом всього свого життя. Події, обличчя, слова, історії, почуття, думки та звуки супроводжують нас під час подорожі його стежками. Ми зайшли в цей сад, коли дерева були великими. Продовжуємо залишатися в ньому і зараз. Час намагається стерти все, навіть найсильніші переживання. Чи можемо ми впливати на сад наших спогадів, чи можемо ми в ньому сховатися?».

проект української художниці Юлії Захарової «In Memoriam»

Мирослав Вайда, куратор проекту:

«Виставка щільно складена із семи частин/блоків, котрі взаємодіють, творячи єдине цілісне смислове поле. Естетично ємке поліхромне плетиво образів і відчуттів, в якому авторка, використовуючи засоби власної археології, створює своєрідну універсальну книгу, яка є дослідженням феномену пам’яті в цілому. Художниця ніби перегортає перед нами сторінки цієї книги, намагаючись знайти відповідь на питання про те, на що схожа наша пам’ять? Як ми переживаємо різні події та який слід вони залишають в пам’яті? Як ми пов’язані з колективною пам’яттю народу та країни? Як час змінює спогади та чи є ці спогади істинними?».

Арт-проект української художниці Юлії Захарової «In Memoriam»

 

Тривалість проекту: 7.05 – 21.05.2021

Галерея «Дзиґа», м.Львів, вул.Вірменська, 35

Facebook: @DzygaLviv

Instagram: @dzygalviv

dzyga.com

коментувати у Facebook
%d bloggers like this: